Tävlingsresultat

Tävlingsresultat för 2022

Kommer snart

Tävlingsresultat för 2021

Tävlingsresultat för 2021 blev totalt 40 medaljer varav 12 guld, 13 silver och 15 brons. Tävlingar kom igång efter Covid-19 pandemin på hösten.

Bushido Karate Open den 25 september, Halmstad

(Totalt 13 medaljer varav 5 guld, 2 silver, 6 brons)

Guld

Kumite Male Cadet -70kg Edwin Oruc

Kata Girls 12y Linn Bergvall

Kumite Male Junior +76kg Alfons Wilhelmsen

Kumite Male Senior -84kg Joel Hansson

Kumite Male Senior +84kg Arvin Rezaie

Silver

Kumite Girls 12y Linn Bergvall

Kata Girls 11y Heidi Reichmann

Brons

Kumite Girls 12y Adna Dzebic

Kata Female Cadet Open Mia Bergvall

Kumite Female Cadet -54kg Mia Bergvall

Kumite Female Cadet +54kg Edna Dzebic

Kata Girls 12y Adna Dzebic

Kumite Male Senior -75kg John Ekström

Heian Karate Cup den 2 oktober, Karlstad

(3.e plats med totalt 12 medaljer varav 3 guld, 3 silver, 6 brons)

Solna Karate Cup den 23 oktober, Stockholm

(Totalt 4 medaljer varav 2 guld, 2 silver)

Karate SM, det svenska mästerskapet 30-31 oktober, Helsingborg(5.e plats bland 58 klubbar med totalt 11 medaljer varav 2 guld, 6 silver, 3 brons)

Tävlingsresultat för 2020

Tävlingsresultat för 2020 blev totalt 5 medaljer varav 2 guld, 2 silver och 1 brons. Alla tävlingar från mars blev inställda pga Covid-19.

Boden Cup den 8 februari

(Totalt 2 guld)

Guld
Alexander Junti, kata P9 år
Alexander Junti, kumite P9 år

Ishöj Karate Cup 22–24 februari, Danmark

(Totalt 3 medaljer varav 2 silver, 1 brons)

Silver
Filip Cvjetkovic, kumite juniorer +76 kg
Alfons Wilhelmsen, kumite kadetter +70kg
Brons

Filip Cvjetkovic, kumite open klass

Tävlingsresultat för 2019

Tävlingsresultat för 2019 blev totalt 120 medaljer varav 41 guld, 40 silver och 39 brons.

Ishöj Karate Cup 22–24 februari, Danmark

(Totalt 1 brons)
Brons
Ashton Caraan kumite kadetter -63 kg

Swedish Karate Open 13–14 april, Kristianstad

(Totalt 11 medaljer varav 2 guld, 3 silver, 6 brons)
Guld
Alexander Junti kata pojkar 8 år
Mia Bergvall kata flickor 12 år

Silver
Alfons Wilhelmsen kata pojkar 13 år
Edwin Oruc kumite pojkar 13 år
Mia Bergvall kumite flickor 12 år

Brons
Ashton Caraan kata herr kadett
Filip Cvjetkovic kumite herr junior -76 kg
Ashton Caraan kumite herr kadett -63 kg
Mixlagkata 7-13 år Linn Bergvall, Adna Dzebic, Alexander Junti
Mixlagkata 7-13 år Edna Dzebic, Mia Bergvall, Ida Sandberg
Mixlagkata 12-13 år Edna Dzebic, Mia Bergvall, Ida Sandberg

Karate-DM 5 maj, Torpahallen, Göteborg

(1.a plats med totalt 5 medaljer varav 4 guld, 1 brons)

Guld
Alfons Wilhelmsen kata herr kadett
Alfons Wilhelmsen kumite herr kadett -70 kg
Filip Cvjetkovic kumite herr junior -76 kg
Marko Cvjetkovic kumite herr senior -75 kg

Brons
John Ekström kumite herr junior -76 kg

Västra Kid Cup 5 maj, Torpahallen, Göteborg

(1.a plats med totalt 28 medaljer varav 9 guld, 11 silver, 8 brons)

Guld
Mixlagkata 7–9 år Heidi Reichmann, Johannes Dahl, Cham Jaf
Alexander Junti kata pojkar 8 år
Linn Bergvall kata flickor 10 år
Mia Bergvall kata flickor 12 år
Adna Dzebic kata flickor 9 år
Amar Kadric kumite pojkar 11 år
Linn Bergvall kumite flickor 10 år
Edna Dzebic kumite flickor 12 år
Heidi Reichmann kumite flickor 9 år

Silver
Mixlagkata 7-9 år Adna Dzebic, Alexander Junti, Evin Hanifi
Amar Kadric kata pojkar 11 år
Aro Sharif kata pojkar 12 år
Johannes Dahl kata pojkar 8 år
Edna Dzebic kata flickor 12 år
Cham Jaf kata flickor 8 år
Heidi Reichmann kata flickor 9 år
Aro Sharifkumite pojkar 13 år
Johannes Dahl kumite pojkar 8 år
Mia Bergvall kumite flickor 12 år
Adna Dzebic kumite flickor 9 år

Brons
Ida Sandberg kata flickor 12 år
Evin Hanifi kata flickor 9 år
Danar Sulaiman kumite pojkar 11 år
Ali Safii kumite pojkar 12 år
Alexander Junti kumite pojkar 8 år
Ida Sandberg kumite flickor 12 år
Cham Jaf kumite flickor 8 år
Evin Hanifi kumite flickor 9 år

Gothenburg Karate Open 25 maj, Lundbystrandshallen, Göteborg

 (4.e plats med totalt 20 medaljer varav 6 guld, 4 silver, 10 brons)

Guld
Johannes Dahl kata P8 år
Linn Bergvall kata F10 år
Mia Bergvall kumite F12 år
Mixlagkata 10-11 år, Linn Bergvall, Amar Kadric, Danar Suleiman
Mixlagkata 7-9 år, Adna Dzebic, Cham Jaf, Alexander Junti
Lagkumite F12 år, Edna Dzebic, Mia Bergvall

Silver
Alexander Junti kata P8 år
Johannes Dahl kumite P8 år
Edna Dzebic kumite F12 år
Lagkumite herrar kadetter, Ashton Caraan, Aro Sharif, Alfons Wilhelmsen

Brons
Mia Bergvall kata F12 år
Cham Jaf kata F8 år
Heidi Reichmann kata F9 år
Ashton Caraan kata herr kadett
Alexander Junti kumite P8 år
Cham Jaf kumite F8 år
Ashton Caraan kumite herr kadett -63 kg
Joel Hansson kumite herr junior +76 kg
Filip Cvjetkovic kumite herr junior -76 kg
Mixlagkata 7-9 år, Heidi Reichmann, Johannes Dahl, Evin Hanifi

Heian Karate Cup 6 oktober, Karlstad

(Bästa klubb med totalt 18 medaljer varav 4 guld, 7 silver, 7 brons)

Guld
Heidi Reichmann kata F9
Johannes Dahl kata P8
Alfons Wilhelmsen kumite kadett +63 kg
Alexander Junti kata P9

Silver
Linn Bergvall kata F10
Heidi Reichmann kumite F9
John Ekström kumite herr junior +68 kg
Aro Sharif kumite kadett -57 kg
Johannes Dahl kumite P9
Lagkumite F10 år Linn Bergvall, Adna Dzebic
Lagkumite F13 år Ida Sandberg, Edna Dzebic

Brons
Mia Bergvall kata F12
Evin Hanifi kata F9
Amar Kadric kata P11
Linn Bergvall kumite F10L
Mia Bergvall kumite F12K
Edna Dzebic kumite F13L
Amar Kadric kumite P11K

Tävling i Ålborg, Danmark 1 september

(Totalt 1 brons)

Brons
Ashton Caraan kumite kadetter

SM, Svenska mästerskapet 9-10 nov. i Karlstad

(5.e plats med totalt 6 medaljer varav 3 guld, 2 silver, 1 brons)

Guld
Filip Cvjetkovic kumite junior -76 kg
Ashton Caraan kumite kadett -63 kg
Alfons Wilhelmsen kumite kadett -70 kg

Silver
John Ekström kumite junior -76 kg
Lagkumite herrar kadetter Aro Sharif, Alfons Wilhelmsen, Ashton Caraan

Brons
Aro Sharif kumite kadett -52 kg

NM, Nordisk mästerskap 23 november i Kolding, Danmark

Guld
Ashton Carann kumite kadetter -63 kg

Västra Kid & Ungdomscup 1 december, Pjäshallen A-hall, Göteborg

(1.a plats med totalt 30 medaljer varav 13 guld, 13 silver, 4 brons)

Guld
Amar Kadric kata P11 år
Alexander Junti kata P9 år
Adna Dzebic kata F10 år
Mia Bergvall kata F12 år
Heidi Reichmann kata F9 år
Ashton Caraan kata herr kadett
Amar Kadric kumite P11 år
Linn Bergvall kumite F11 år
Edna Dzebic kumite F13 år
Heidi Reichmann kumite F9 år
Alfons Wilhelmsen kumite herr kadett +63 kg
Ashton Caraan kumite herr kadett -63 kg
Filip Cvjetkovic kumite herr junior +68 kg

Silver
Ida Sandberg kata dam kadett
Johannes Dahl kata P9 år
Linn Bergvall kata F11 år
Edna Dzebic kata F13 år
Evin Hanifi kata F9 år
Hassan Abbas kumite P11 år
Edwin Oruc kumite P13 år
Johannes Dahl kumite P8 år
Alexander Junti kumite P9 år
Mia Bergvall kumite F12 år
Evin Hanifi kumite F9 år
Aro Sharif kumite herr kadett -63 kg
John Ekström kumite herr junior +68 kg

Brons
Ida Sandberg kumite dam kadett -54 kg
Alfons Wilhelmsen kata herr kadett
Ali Safii kumite P13 år
Adna Dzebic kumite F10 år

Tävlingsresultat för 2018

Tävlingsresultat för 2018 blev totalt 97 medaljer varav 30 guld, 30 silver och 37 brons.

Ishöj Karate Cup 20-21 januari, Danmark
(Totalt 3 brons)
Brons
Ashton Caraan kumite kadetter
Ashton Caraan kumite U14 år 
Alfons Wilhelmsen kumite U14 år

Västra Karate-DM 17 mars, Lundbystrandshallen, Göteborg
(Tot11 medaljer varav 2 guld, 5 silver, 4 brons)
Guld
Stefan Marinkovic kumite kadetter
Marko Cvjetkovic kumite juniorer
Silver
Stefan Marinkovic kata kadetter
Joel Hansson kata kadetter
John Ekström kata kadetter
Joel Hansson kumite kadetter
John Ekström kumite kadetter
Brons
Marko Cvjetkovic kata seniorer
Kenneth Wilhelmsen kata seniorer
Yvonne Berglund kata seniorer
Liljan Safar kumite kadetter

Västra Kid Cup 17 mars, Lundbystrandshallen, Göteborg
(Tot 24 medaljer varav 7 guld, 9 silver, 8 brons)
Guld
Ashton Caraan kata 13 år
Linn Bergvall kata 9 år
Afram Safar kumite 10 år
Edwin Oruc kumite 12 år
Alfons Wilhelmsen kumite 13 år
Ashton Caraan kumite 13 år
Mixlagkata 11-13 år (Arå, Ashton, Alfons)
Silver
Arå Sharif kata 12 år
Amar Kadric kata 9 år
Mia Bergvall kata 11 år
Linnea Falk kata 12 år
Adna Dzebic kata 9 år
Artin Abbasi kumite 10 år
Arå Sharif kumite 12 år
Amar Kadric kumite 9 år
Linnea Falk kumite 12 år
Brons
Filip Major kata 12 år
Alfons Wilhelmsen kata 13 år
Andreas Tran Simonsson kata 9 år
Edna Dzebic kata 12 år
Benjamin Spoljaric kumite 10 år
Stefan Milanson kumite 11 år
Filip Major kumite 12 år
Edna Dzebic kumite 12 år

SM, Svenska mästerskapet 23-24 mars, Solna, Stockholm
(Totalt 2 medaljer varav 1 guld, 3 brons)
Guld
Marko Cvjetkovic, kumite juniorer herrar -68 kg
Brons
Stefan Marinkovic
John Ekström
Lagkumite kadetter (Filip Cvjetkovic, John Ekström, Stefan Marinkovic)

Swedish Karate Open 15 april, Kristianstad
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 2 silver, 1 brons)
Guld
Alfons Wilhelmsen kumite 12 år +155 cm
Mixlagkata 12-13 år (Alfons, Ashton, Arå)
Silver
Alfons Wilhelmsen kata 12 år
Ashton Caraan kata 13 år
Brons
Ashton Caraan kumite 13 år +162 cm

Gothenburg Karate Open 2 juni, Partille Arena
(Tot 20 medaljer varav 6 guld, 3 silver, 11 brons)
Guld
Linn Bergvall kata F9 år
Edwin Oruc kumite P12 år
Ashton Caraan kumite P13 år
Team mixkata 10-13 år
Team mixkata 7-9 år
Team kumite P13 år
Silver
Alfons Wilhelmsen kata P13 år
Team kumite P12 år
Team kumite F12 år
Brons
Melvin Stemer kata P8 år
Alexander Junti kata P8
Adna Dzebic kata F8 år
Evin Hanifi kata F8 år
Filip Major kumite P12 år
Ashton Caraan kata P13 år
Alfons Wilhelmsen kumite P13
Filip Cvjetkovic kumite herrar kadetter -63 kg
John Ekström kumite herrar kadetter -70 kg
Marko Cvjetkovic kumite herrar juniorer -68 kg
Team kumite herrar kadetter

Heian Karate Cup 6 oktober, Karlstad
(Tot 12 medaljer varav 4 guld, 4 silver, 4 brons)
Guld
Linn Bergvall kata 9 år
Ashton Caraan kata kadetter
Mixlagkata 7-9 år (Linn, Adna, Alexander)
Mixlagkata 10-13 år (Mia, Alfons, Arå)
Silver
Ashton Caraan kumite kadetter
Alfons Wilhelmsen kata 13 år
Alfons Wilhelmsen kumite 13 år
Lagkumite pojkar 13 år (Arå, Alfons, Ashton)
Brons
Alexander Junti kata 8 år
Alexander Junti kumite 8 år
Lagkumite flickor 12 år (Edna, Ida)
Lagkumite herrar kadetter (Ashton, John)

Västra Kid Cup 4 november, Torpahallen, Göteborg
(Tot 18 medaljer varav 8 guld, 7 silver, 3 brons)
Guld
Amar Kadric kata P10 år
Johannes Dahl kata P8 år
Linn Bergvall kata F10 år
Mia Bergvall kata F12 år
Heidi Reichmann kata 8 år
Adna Dzebic kata F9 år
Alfons Wilhelmsen kumite P13 år
Linn Bergvall kumite F10 år
Silver
Alfons Wilhemsen kata P13 år
Alexander Junti kata P8 år
Evin Hanifi kata F8 år
Alexander Junti kumite P8 år
Edna Dzebic kata F12 år
Adna Dzebic kumite F10 år
Edna Dzebic kumite F12 år
Brons
Melvin Stemer kata P8 år
Amar Kadric kumite P11 år
Mia Bergvall kumite F12 år

Tävlingsresultat för 2017

Tävlingsresultat för 2017 blev totalt 74 medaljer varav 18 guld, 24 silver och 32 brons.

Ippon Karate Cup 18 november Halmstad
(Tot 13 medaljer varav 6 guld, 3 silver, 4 brons)
Guld
Mixlag kata: Arå Sharif, Alfons Wilhelmsen, Ashton Caraan
Ashton Caraan kata P13
Ashton Caraan kumite P13
Alfons Wilhelmsen kata P12
Edwin Oruc kumite P11
Stefan Marinkovic kumite kadetter  -57 kg
Silver
Joel Hansson kumite kadetter -70 kg
Filip Cvjetkovic kumite kadetter -57 kg
Lagkumite kadetter: Filip Cvjetkovic, Stefan Marinkovic, Joel Hansson
Brons
Alfons Wilhelmsen kumite P12
Arå Sharif kata P12
John Ekström kumite kadetter -63 kg
Marko Cvjetkovic kumite juniorer -68 kg

Solna Karate Cup 21 oktober Solna, Stockholm
(Tot 4 medaljer varav 2 guld, 2 silver)
Guld
Ashton Caraan kumite P13 år +158 cm
Arå Hama Sharif kumite P12 år -153 cm
Silver
Alfons Wilhelmsen kumite P12 +153 cm
Lagkata 12-13 år (Ashton, Alfons och Arå)

Heian Cup 8 oktober Karlstad
(Tot 9 medaljer varav 3 silver, 6 brons)
Silver
Ashton Caraan P13 år kata
Lagkumite P12 år (Alfons & Arå)
Mix lagkata 10-13 år (Alfons, Ashton, Arå)
Brons
Arå Sharif P12 år kata
Alfons Wilhelmsen P12 år kata
Alfons Wilhelmsen P12 år kumite
Ashton Caraan P13 år kumite
Stefan Marinkovic kumite kadetter -57 kg
Victor Norberg kumite U21 -61 kg

Finnish Open 16 september Helsingfors
(Tot 1 brons)
Brons
Victor Norberg herrar kumite juniorer 

Gothenburg Karate Open 13 april Göteborg
(Tot 11 medaljer varav 4 guld, 2 silver, 5 brons)

NM, Nordiska Mästerskapet 8 april Tallinn Estland
(Tot 1 guld)
Guld
Victor Norberg herrar kumite juniorer 

SM, Svenska mästerskapet 18-19 mars Kristianstad
(11 medaljer varav 2 guld, 3 silver, 6 brons)
Guld
WESTLUND LINUS  KUMITE JUNIOR HERR -68 KG
NORBERG VICTOR KUMITE JUNIOR HERR -55 KG
Silver
SIMAEI PEYMAN KUMITE SENIOR HERR -67 KG
ZDRAVESKI PHILIP   KUMITE JUNIOR HERR -55 KG
LAG KUMITE JUNIOR HERR
Brons
RAZAQ BAKTASH KUMITE JUNIOR HERR -76 KG
CVJETKOVIC FILIP KUMITE KADETT HERR -52 KG
NOURIE MEHDI  KUMITE SENIOR HERR -67 KG
SABIC FATMA KUMITE U21 DAM -68 KG
NOURIE MEHDI KUMITE U21 HERR -67 KG
LAG KUMITE KADETT HERR

Swedish Karate Open 4-5 mars Kristianstad
(12 medaljer varav 1 guld, 6 silver, 5 brons)
Guld
Arå Sharif P11 kumite -145 cm
Silver
Alfons Wilhelmsen P11 kata 
Ashton Caraan P12 kumite +148 cm
Alfons Wilhelmsen P11 kumite +145cm
Stefan Marinkovic P13 kumite -162 cm
Liljan Safar kadett damer -47 kg
Victor Norberg junior herrar kumite -55 kg (tävlade för landslaget)
Mehdi Nourieh U21 herrar kumite -67 kg
Brons
Arå Sharif P11 kata
Ashton Caraan P12 kata
Linnea Frid senior damer kumite -61 kg
Mehdi Nourieh senior herrar -67 kg
Peyman Simaei senior herrar -67 kg (tävlade för landslaget)

Ishöj Karate Cup 24-26 februari Danmark
(Tot 6 medaljer varav 1 silver, 5 brons)
Silver
Ashton Caraan kumite U14 +50 kg
Brons
Linnea Frid kumite damer -61 kg
Alfons Wilhelmsen kumite P11
Marko Cvjetkovic kumite juniorer -68 kg
Stefan Marinkovic kumite U14 +50 kg
Filip Cvjetkovic i kumite U14 -50 kg

Estonia Open 14 januari Tallinn Estland
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 3 silver)
Guld
Victor Norberg kumite junior herrar -55 kg
Ashton Caraan kumite
Brons
Ashton Caraan kata
Linnea Frid kumite senior damer -61 kg
Linnea Frid kumite öppen klass

Tävlingsresultat för 2016

Tävlingsresultat för 2016 blev totalt 101 medaljer varav 30 guld, 33 silver, 38 brons.

Estonia Karate Open 16 januari, Tallinn Estland
Tot 5 medaljer varav 1 guld, 3 silver och 1 brons
Guld
Alfons Wilhelmsen, kumite

Silver
Ashton Caaran, kumite
Victor Norberg, kumite
Peyman Simaei, kumite herrar senior öppen klass

Brons
Peyman Simaei, kumite herrar senior -67 kg 

SM, Svenska mästerskapet 19-20 februari, Stockholm
Tot 9 medaljer varav 2 guld, 4 silver, 3 brons
Guld
SIMAEI PEYMAN, KUMITE SENIOR HERR -67 KG
ZDRAVESKI PHILIP, KUMITE KADETT HERR -52 KG
Silver
TRAN SIMON, KUMITE KADETT HERR -63 KG
RAZAQ BAKTASH, KUMITE KADETT HERR -70 KG
LAG KUMITE, KADETT HERR
LAG KUMITE SENIOR HERR
Brons
FRID LINNEA, KUMITE SENIOR DAM -61 KG
NORBERG VICTOR, KUMITE JUNIOR HERR -55 KG 
CVJETKOVIC MARKO, KUMITE KADETT HERR -57 KG

Ishöj Karate Cup 26-28 februari, Danmark
Tot 8 medaljer varav 3 guld, 2 silver och 3 brons (alla i kumite)
Guld
Ashton Caraan
Alfons Wilhelmsen
Leon Kalyun

Silver
Victor Norberg
Lagkumite damer, Linnea Frid

Brons
Linus Westlund
Stefan Marinkovic
En till

Svenska Katapokalen 12 mars, Stockholm
Tot 1 medalj varav 1 guld
Guld
Dilan Alnazar kata pojkar 11 år

Swedish Karate Open 19-20 mars, Malmö
Tot 11 medaljer varav 3 guld, 3 silver & 5 brons
Guld
Linnea Frid KUMITE FEMALE SENIOR -61 kg
Alfons Wilhelmsson KATA MALE 10 YRS
Alfons Wilhelmsson KUMITE MALE 10 YRS

Silver
Victor Norberg KUMITE MALE JUNIORS -55 kg
Ashton Caraan KATA MALE 11 YRS
Linus Westlund KUMITE MALE CADETS -63 kg

Brons
Ashton Caraan KUMITE MALE 11 YRS
Leon Kalyun KUMITE MALE 12 YRS
Simon Tran KUMITE MALE CADETS -63 kg
TEAM KUMITE POJKAR 13 år, Filip CVjetkovic, Joel Hansson, Adam Brankovic
TEAM KUMITE HERRAR KADETTER, Baktash Razaq, Simon Tran, Philip Zdraveski

NM, Nordiska Mästerskapet 9 april, Aalborg Danmark
Tot 2 medaljer varav 2 brons
Brons

Peyman Simaie i kategorin kumite seniorer -67 kg
Victor Norberg i kategorin kumite  juniorer -55 kg

Gothenburg Karate Open 28 maj, Göteborg
Tot 18 medaljer varav 4 guld, 6 silver och 8 brons

Lion Cup10 september, Luxemburg
Tot 1 medalj varav 1 silver
Silver
Peyman Simaei, kumite herrar seniorer -67 kg

Heian Karate Cup 1 oktober, Karlstad
Tot 15 medaljer varav 7 guld, 3 silver och 5 bron

Gothenburg International Karate Open 12-13 nov, Göteborg
Tot 18 medaljer varav 2 guld, 6 silver och 10 brons
Guld 
Caraan Ashton, KUMITE BOYS 12 YEARS +150 cm 
Team Kumite Boys 11 years  – Wilhelmsen Alfons – Sharif Aro – Major Filip

Silver
Wilhelmsen Alfons, KATA BOYS 11 YEARS 
Caraan Ashton, KATA BOYS 12 YEARS 
Yarali Kaba, KATA FEMALE JUNIOR KYU
Kalyun Leon, KUMITE BOYS 13 YEARS 
Frid Linnea, Kumite Female senior -61kg 

Brons
Sharif Aro, KATA BOYS 11 YEARS 
Alnazar Dilan, KATA BOYS 9 YEARS 
Wilhelmsen Alfons, KUMITE BOYS 11YEARS +145 cm 
Marinkovic Stefan, KUMITE BOYS 13 YEARS 
Safar Liljan, Kumite Female Cadet -47 kg 
Yousefi Natalie, Kumite Female Junior -59 kg 
Zdraveski Philip, Kumite Male Junior -55 kg
Westlund Linus, Kumite Male Junior -68kg 
Nourie Mehdi, Kumite Male Senior – 67kg 
TEAM KUMITE FEMALE SENIOR  Frid Linnea – Sabic Fatma
TEAM-KUMITE MALE CADETS  Cvjetkovic Marko – Hansson Joel – Nourie Hossein

Karate DM 3 december, Kungälv
totalt 13 medaljer varav 7 guld, 5 silver, 1 brons
Guld
Anataya Käbeh Yarali, kata damer
Linnea Frid, kumite damer seniorer -68 kg
Mehdi Nourieh, kumite herrar -75 kg
Natalie Yousefi, kumite damer
Victor Norberg, kumite junior -55 kg
Linus Westlund, kumite junior -68 kg
Marco Cvjetkovic, Herr Kadett Kumite – 63Kg

Silver
Monica Mohamedi, kata damer
Liljan Safar, kumite damer
Philip Zdraveski, kumite juniorer -55 kg
Simon Tran, kumite junior -68 kg
Baktash Razaq, Herr Kadett Kumite – 63Kg

Brons
Hussein Nourieh, Herr Kadett Kumite – 63Kg

Tävlingsresultat för 2015

Tävlingsresultat för 2015 blev totalt 116 medaljer varav 29 guld, 33 silver, 54 brons.

Ishöj kumite Open 21-22 februari, Danmark
(Tot 2 brons)
Brons
Victor Norberg 
Alfons Wilhelmsen
4.e plats
Filip Cvjetkovic 
Marko Cvjetkovic
Arå Sharif

Estonia Open, Tallinn

SM, Svenska mästerskapet 27-28 mars i Göteborg
(8 medaljer varav 2 guld, 1 silver och 5 brons)
Guld
SIMAEI PEYMAN, KUMITE SENIOR HERR -67 KG 
NORBERG VICTOR, KUMITE KADETT HERR -52 KG
Silver
DANIALI ALIREZA, KUMITE SENIOR HERR -75 KG 
Brons
CVJETKOVIC MARKO, KUMITE KADETT HERR -57 KG
HENGAMI AREFEH, KUMITE SENIOR DAM -61 KG
PETRESKI DENNIS, KATA KADETT HERR
EKSTRÖM ULLA, KUMITE JUNIOR DAM -59 KG
LAG KUMITE KADETT HERR (NORBERG, RAZAQ, WESTLUND)

NM, Nordiska Mästerskapet 11 april, Rejkavik, Island
(Tot 1 brons)
Brons
Victor Norberg kumite

Finnish Open, September Tampere

Banzai karate Open, 10 oktober, Berlin

Budapest Open, September

Swedish Karate Open, 21 mars i Malmö
(Tot 8 medaljer varav 1 guld, 1 silver och 6 brons)
Guld
Ashton Caraan kata 
silver
Ashton Caraan kumite
Brons
Alfons Wilhelmsen kata
Lagkata (Ashton, Alfons & Stefan)
Melissa Rehm kumite
Linus Westlund kumite
Stefan Marinkovic kumite
Alfons Wilhelmsen kumite

Bushido Karate Open, 9 maj, Helsingborg
(Tot 23 medaljer varav 9 guld, 8 silver & 6 brons)
Guld
Ashton Caraan kumite
Ashton Caraan kata
Stefan Marinkovic kumite
Marko Cvjetkovic kumite
Filip Cvjetkovic kumite
Victor Norberg kumite
Dennis Petreski kata kyu
Dennis Petreski kata Open
Lagkata 10-11 år
Silver
Dilan Alnazar kata
Gabriel Wallmark kata
Gabriel Wallmark kumite
Alfons Wilhelmsen kumite
Simon Tran kumite
Nathalie Yousefi kumite
Philip Zdraveski kumite
Lagkumite herrar kadetter
Brons
Alfons Wilhelmsen  kata
Adam Brankovic kumite
Aro Hama Sharif kumite
Baktash Razaq kumite
Linus Westlund kumite
Lagkumite herrar kadetter 

Gothenburg Karate Open, 23 maj
(Totalt 13 medaljer varav 2 guld, 2 silver och 9 brons)

Budo-Nord karate Open, 5 september i Kristianstad
(Tot 11 medaljer varav 2 guld, 3 silver & 6 brons)
Guld
Adam Brankovic
Ashton Caraan
Silver
Alfons Wilhelmsen
Baktash Rasaq
Filip Cvjetkovic
Brons
Alfons Wilhelmsen
Stefan Marinkovic
Dilan Alnazar
Leon Kalyun
Monika Mohammadi
Marko Cvjetkovic

Heian Cup den 3 oktober i Karlstad
(Tot15 medaljer varav 4 guld, 3 silver samt 8 brons)
Guld
Alfons Wilhelmsen kumite
Stefan Marinkovic kumite
Adam Brankovic kumite
Lagkumite P12 år (Leon, Stefan, Joel)
Silver
Gabriel Wallmark kata
Philip Zdraveski kumite
Marko Cvjetkovic kumite
Brons 
Alfons Wilhelmsen kata
Ashton Caraan kumite
Aro Sharif kumite
Victor Norberg kumite
Linus Westlund kumite
Ulla Ekström kumite
Baktash Razaq kumite
Lagkumite kadetter (Philip, Linus, Simon)

Solna Karate Cup10 oktober Stockholm
(Tot 1 silver)
Silver
Aro hama Sharif kumite pojkar 10 år

Gothenburg Kumite Open, 25 oktober
(Tot 17 medaljer varav 6 guld, 8 silver och 3 brons)

Ippon Cup, 21 november, Halmstad
(Tot 17 medaljer varav 3 guld, 6 silver och 8 brons)

Tävlingsresultat för 2014

Tävlingsresultat för 2014 blev totalt 119 medaljer varav 28 guld, 35 silver, 56 brons. Vissa data saknas.

Ishöj Cup, 24-26 januari, Danmark
(Tot 2 brons)
Brons
Linnea Frid, kumite seniorer -61 kg
Lagkumite (Alireza Daniali tillsammans med tävlande från annan klubb)

VALJEVO OPEN, 22 feb, Serbien
(Tot 1 silver)
Silver
Adam Brankovic, kata 

Estonia Open, 1 Mars i Tallinn 
Data saknas.
(Tävlande: Victor Norberg, Leon Kalyun, Domare: Siamak Rezaie)

Dutch Open, 8 mars, Amesterdam
(Tävlande: Peyman Simaei)

Svenska Katapokalen, 15 mars, Stockholm
(Tot 1 brons)
Brons
Dennis Petreski, kata kadetter

Swedish Karate Open, 22 mars, Malmö
(Tot 4 medaljer varav 2 guld, 2 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kumite herrar +84 kg
Lagkumite herrar (Arvin, Peyman och Alireza)
Brons
Dennis Petreski, kata kadetter
Peyman Simaei, kumite herrar -67 kg

Yushinkai Open, 12 april, Stockholm
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 brons)
Guld
Adam Brankovic, kumite P11 år 
Brons
Linus Westlund, kumite P13 år

NM, Nordiska Mästerskapet, 12 april, Lettland, Riga 
(Tävlande: Arvin Rezaie, Alireza Daniali, Domare: Siamak Rezaie)

Senior-EM, 2-4 maj, Tampere, Finland
(Tävlande: Arvin Rezaie, Alireza Daniali)

Bushido Karate Open, 3 maj, Helsingborg
(Tot 11 medaljer varav 4 guld, 3 silver, 4 brons)
(Domare från klubben: Siamak Rezaie, Kiril Dimitrov, Ali Vishkaei, Melissa Fortes. Domarobservatörer: Almedina och Tamara)
Guld
Dennis Petreski, kata kadetter
Filip Cvjetkovic, kumite
Lagkata (Philip Zdraveski, Marko Cvjetkovic
Lagkumite (Baktash Razaq, Linus Westlund, Marko Cvjetkovic)
Silver
Victor Norberg
Ashton Caraan
Lagkumite herrar (Sebastian Krus, Simon Tran, Philip Zdraveski)
Brons
Melissa Rehm, kumite
Alfons Wilhelmsen
Sebastian Krus, kumite
Stefan Marinkovic, kumite

Gothenburg Karate Open, 24 maj, Lundbystrandshallen (Vår klubba var arrangör)
(Tot 24 medaljer varav 3 guld, 5 silver, 16 brons)
Guld
Peyman Siamaei, kumite herrar -67 kg
Adam Brankovic, kumite
Ashton Caraan, Kumite
Silver
Arå Hama Sharif, kumite
Linus Westlund, kumite
Leon Kalyun, kumite
Victor Norberg, kumite
Linnea Frid, kumite
Brons
Adrian Kordic, kata
Dilan Alnazar, kata
Nike, kata
Ashton Caraan, kata
Gabriel Wallmark, kata
Dennis Petreski, kata kyu-klass
Dennis Petreski, kata, open-klass
Ylva Major, kata
Edith Caraan, kata
Marcus Wallmark, kata
Alex Brankovic, kata
Adrian Cordic, kumite
Filip Major, kumite
Stefan Marinkovic, kumite
Melissa Rehm, kumite
Ulla Ekström, kumite

Budo-Nord karate Open, 6 september, Kristianstad
(Tot 10 medaljer varav 2 guld, 5 silver, 3 brons)
Guld
Leon Kalyun, kumite P11 
Simon Tran, kumite kadetter -57 kg
Silver
Dennis Petreski, kata kadetter
Ashton Caraan, kata P10 år 
Ashton Caraan, kumite P10
Adam Brankovic, kumite P11
Victor Norberg, kumite kadetter -57 kg
Brons
Alfons Wilhelmsen, kata P9 år
Philip Zdraveski, kumite kadetter -57 kg
Linnea Frid, kumite seniorer -61 kg

Finnish Open, 13 September, Tampere 
Data saknas.
(Domare: Siamak Rezaie)

Banzai karate Open, 20 September, Berlin 
Data saknas.
(Tävlande: Arvin Rezaie, Peyman Siamaei, Victor Norberg, Adam Brankovic)

Heian Cup, 4 oktober, Karlstad
(Tot 17 medaljer varav 4 guld, 4 silver, 9 brons)
Guld
Ashton Jorell Caraan, kumite
Leon Kalyun, kumite
Simon Tran, kumite
Victor Norberg, kumite
Silver
Filip Cvjetkovic, kumite
Linus Westlund, kumite
Philip Zdraveski, kumite
Gabriel Wallmark, kata
Brons
Alfons Wilhelmsen, kata
Alfons Wilhelmsen, kumite
Nathalie Lönberg Brankovic
Ashton Jorell Caraan, kata
Joel Hansson, kumite
Adam Brankovic, kumite
Baktash Razaq, kumite
Dennis Petreski, kata
Ulla Ekström, kumite

Gothenburg Kumite Open, 25 oktober, Lundbystrand
(Tot 16 medaljer varav 3 guld, 8 silver, 5 brons)
Guld
ASHTON JORELL CARAAN, P10 år
LEON KALYUN, P11 år G1
ADAM BRANKOVIC, P12 år
Silver
ARÅ HAMA SHARIF, P9 år G1
STEFAN MARINKOVIC, P11 år G1
FILIP CVJETKOVIC, P11 år G2
LAGKUMITE P13 år
SIMON TRAN, kadett -57 kg
LINUS WESTLUND, kadett -57 kg
LINNEA FRID, senior -61 kg
LAGKUMITE HERRAR KADETTER
Brons

DILAN ALNAZAR, P7 år
CARL JOHAN STÅHL, P9 år G2
MARKO CVJETKOVIC, P13 år G1
VICTOR NORBERG, kadett -52 kg
PHILIP ZDRAVESKI, kadett -52 kg

Karate-VM 5-9 november, Bremen 
(Observatörer: Siamak Rezaie, Arvin Rezaie, Linnea Frid)

Karate Kid Cup, november, Stockholm
Data saknas.

SM, Svenska mästerskapet 21-22 november, Sundsvall 
(Tot 7 medaljer varav 2 guld, 2 silver, 3 brons)(klubben på 7.e plats)
(Domare: Siamak, Melissa, Kiril)
Guld
Peyman Simaei, kumite herrar -67 kg
Victor Norberg, kumite herrar kadetter -52 kg
Silver
Linnea Frid, kumite senior -61 kg
Ulla Ekström, kumite juniorer -59 kg
Brons
Dennis Petreski, kata kadetter
Linus Westlund, kumite kadetter -57 kg
Lagkumite kadetter

Ippon Cup, 29 november, Halmstad
(Tot 24 medaljer varav 7 guld, 7 silver, 10 brons)

Tävlingsresultat för 2013

Tävlingsresultat för 2013 blev totalt 156 medaljer varav 39 guld, 43 silver och 74 brons. Vissa data saknas. All time high i klubbens historia!

Ishöj Karate Cup, 26-27 januari, Danmark
(Tot 6 medaljer varav 1 silver och 5 brons)
Silver
Tora Nilsson, kumite
Brons
Baktash Razaq, kumite
Linus Westlund, kumite
Anna-Johanna, kumite
Lagkumite pojkar U14 (Baktash, Sebastian, Marko)
Lagkumite damer (Anna-Johanna Nilsson, plus två från andra klubbar)

Junior EM, 8-10 feb, Konja, Turkiet
Anna-Johanna och Hannah-Louise Nilsson tävlade.

Boden Cup, februari, Boden
Data saknas.

Svenska Katapokalen, mars, Stockholm
Data saknas.

Swedish Karate Open, 23-24 mars, Malmö
(Tot 4 medaljer varav 3 silver, 1 brons)
Silver
Tora Nilsson, kata
Tora Nilsson, kumite
Anna-Johanna Nilsson, kumite
Brons
Arvin Rezaie, kumite 

Estonia Open, Mars, Tallinn
Data saknas.

NM, Nordiska Mästerskapet 13 april, Oslo
(Tot 1 silver)
Silver
Anna-Johanna Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg

Yushinkai Open, 13 april, Stockholm
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 silver)
Guld
Tora Nilsson, kumite
Silver
Victor Norberg, kumite (fick avbryta finalen pga axelskada när det var 0-0)

Adidas Karate Cup, 20 april, Borås
(Tot 16 medaljer varav 3 guld, 6 silver, 7 brons)
Guld
Linnea Frid, kumite
Victor Norberg, kumite
Tora Nilsson, kumite
Silver
Linus Westlund, kumite
Leon Kalyun, kumite
Peyman Simaei, kumite
Anna-Johanna Nilsson, kumite
Stefan Marinkovic, kata
Tora Nilsson, kata
Brons
Noel Alhage Falk, kumite
Baktash Razaq, kumite
Marko Cvjetkovic, kumite
Muhamed Basagic, kumite
Ashton Caraan, kata
Alfons Wilhemsen, kata
Dennis Petreski, kata

Bushido Karate Open, 11 maj, Helsingborg
(Klubben hyrde buss)
(Tot17 medaljer varav 6 guld, 5 silver, 6 brons)

Swedish International Karate Open, 25 maj, Lundbystrandshallen
(Vår klubb var arrangör)
(Tot 23 medaljer varav 8 guld, 7 silver, 8 brons)
Klubben kom på 1.a plats.

WKF karate1, 6-7 juli, Korfu
(Tot 2 brons)
Brons
Anna-Johanna, kumite damer kadetter
Tora Nilsson, kumite F11 år

Finnish Open, September, Tampere
Data saknas.

Banzai karate Open, September, Berlin
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 silver)
Guld
Tora Nilsson, kumite12 år +40 kg 
Silver
Lagkumite damer (Anna-Johanna Nilsson, plus två tjejer från Danmark & Norge)

Budo-Nord karate Open, september, Kristianstad
(Tot 12 medaljer varav 4 guld, 3 silver, 5 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kumite seniorer
Peyman Siamaei, kumite seniorer
Linnea Frid, kumite seniorer
Ashton Caraan, kata
Silver
Alfons Wilhelmsen, kata
Alfons Wilhelmsen, kumite
Leon Kalyun
Brons
Adam Brankovic, kata
Adam Brankovic, kumite
Stefan Marinkovic, kata
Baktash Razaq, kumite 
Filip Cvjetkovic, kumite

Heian Cup, oktober, Karlstad
(Tot 11 medaljer varav 2 guld, 3 silver, 6 brons)
Guld
Melissa Rehm, kumite
Leon Kalyun, kumite
Silver
Filip Cvjetkovic, kumite
Noel Falk, kumite
Victor Norberg, kumite
Brons
Alfons Wilhelmsen, kumite
Ulla Ekström, kumite
Adam Brankovic, kumite
Dennis Petreski, kata
Adam Brankovic, kata
Alfons Wilhelmsen, kata 

Gothenburg International Karate Open, 2 november, Lundbystrandshallen 
(Tot 37 medaljer varav 9 guld, 10 silver och 18 brons)
Klubben kom på 1.a plats.
(Vår klubb var arrangör, över 300 tävlande från 6 länder, 57 klubbar)

Karate Kid Cup, november, Stockholm
Data saknas.

SM, Svenska mästerskapet Ystad den 7-8 december
(Tot 5 medaljer varav 1 silver, 4 brons)
Silver
Peyman Simaei, kumite seniorer -67 kg
Brons
Ulla Ekström, kumite
Alireza Daniali, kumite seniorer
Lagkumite herrar
Dennis Petreski, kata

Ippon Cup, 14 december, Halmstad 
(Tot 19 medaljer varav 6 guld, 2 silver, 11 brons)
Guld
Peyman Simaei, kumite herrar seniorer -67 kg
Dennis Petreski, kata kadetter
Dennis Petreski, kata open klass
Philip Zdraveski
Adam Brankovic
Ashton Caraan
Silver
Filip Cvjetkovic, kumite
Alfons Wilhelmsen
Brons
Baktash Razaq, kumite
Monika Mohamadi, två brons 
Nathalie Brankovic 
Melissa Rehm, kumite 
Lagkata 
Leon Kalyun, kumite 
Ashton Caraan 
Ulla Ekström, kumite
Marko Cvjetkovic, två brons

Tävlingsresultat för 2012

Tävlingsresultat för 2012 blev 108 medaljer varav 34 guld, 32 silver, 42 brons.

SM, Svenska mästerskapet 1-2 december i Karlstad 
(Tot 5 medaljer varav 3 guld, 1 silver och 1 brons)

Guld
Peyman Simaei, kumite herrar seniorer -67 kg
Anna-Johanna Nilsson, kumite kadetter damer +54 kg
Hannah-Louise Nilsson, kumite kadetter juniorer

Silver
Lagkumite, herrar (Arvin, Peyman, Alireza)

Brons
Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg

Karate KidCup & JuniorPokalen, 10 november, Stockholm 
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 2 brons)

Guld, Hannah-Louise Nilsson, kumite damer juniorer +59 kg

Guld, Anna-Johanna Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg

Silver, Tora Nilsson, kumite flickor 11 år

Brons, Isabella Tepp, kata flickor 12 år

Brons, Victor Norberg, kumite pojkar 13 år

Gothenburg International Karate Open, 3-4 november
(Tot 22 medaljer varav 5 guld, 5 silver, 12 brons)
Klubben kom på 2.a plats i tävlingen.

Guld, Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg

Guld, Hannah-Louise Nilsson, kumite damer juniorer -59 kg

Guld, Anna-Johanna Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg

Guld, Tora Nilsson, kata flickor 11 år

Guld, Team mixkata 12-13 år

Silver, Faruk Hadzigrahic, kumite pojkar 10 år

Silver, Melissa Rehm, kumite flickor 10 år

Silver, Alfons Wilhemlsen, kata pojkar 7 år

Silver, Team mixkata 7-9 år

Silver, Team mixkata 10-11 år

Brons, Peyman Simaie, kumite herrar seniorer -67 kg

Brons, Almedina Slatina, kumite juniorer -59 kg

Brons, Tora Nilsson, kumite flickor 11 år

Brons, Ashton Jorell Karan, kata pojkar 7 år

Brons, Filip Cvejtkovic, kata pojkar 9 år

Brons, Leon Kalyun, kata pojkar 10 år

Brons, Amir Baoi, kumite pojkar 10 år

Brons, Dennis Petreski, kata pojkar 13 år

Brons, Philip Zdraveski, kata pojkar 12 år

Brons, Baktash Razaq, kumite pojkar 11 år

Brons, Simon Tran, kumite pojkar 12 år

Brons, Team kumite herrar seniorer

Heian Cup, 6 oktober i Karlstad (klubben kom på 2.a plats i tävlingen)
(Tot 18 medaljer varav 4 guld, 10 silver & 4 brons)

Guld, Tora Nilsson, kumite F11

Guld, Isabella Tepp, kata F12

Guld, Isabella Tepp, kumite F12

Guld, Adam Brankovic, kumite P10-L

Silver, Anna-Johanna Nilsson, kumite kadetter damer -54 kg

Silver, Melissa Rehm, kata F10

Silver, Melissa Rehm, kumite F10

Silver, Alireza Daniali, kumite herrar seniorer -78 kg

Silver, Noel Alhage Falk, kumite P10-K

Silver, Marko Cvjetkovic, kumite P11-K

Silver, Sebastian Krus-Razavi, kumite P11-L

Silver, Philip Zdraveski, kumite P12-K

Silver, Dennis Petreski, kata P13

Silver, Victor Norberg, kumite P13-K

Brons,Stefan Marinkovic, kata P9

Brons, Leon Kalyun, kumite P10-K

Brons, Marko Cvjetkovic, kata P11

Brons, Baktash Razaq, kumite P11-L

Banzai Karate Cup, Berilin
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 silver)

 Guld, Tora Nilsson, kata flickor 11 år

Silver, Anna-Johanna Nilsson, Team kumite flickor

Budo Nord Karate Open, 22 sept i Kristianstad
(Tot 12 medaljer varav 4 guld, 3 silver, 5 brons)

Guld, Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer +84 kg

Guld, Peyman Siamaie, kumite herrar -61 kg

Guld, Isabella Tepp, kata flickor 12 år

Guld, Anna-Johanna Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg

Silver, Julia Berggren, kumite F12 år

Silver, Julia Berggren, kata F12 år

Silver, Adam Brankovic, kata P10 år

Brons, Faruk Hadzigrahic, kata P10 år

Brons, Marko Cvjetkovic, kata P11 år

Brons, Gabriel Berggren, kata P11 år

Brons, Sebastian Kruz, kumite P11 år

Brons, Baktash Razaq, kumite P11 år

Finnish Karate Open, 8 sept i Tampere i Finland
(Tot 1 silver)
Silver
Anna-Johanna Nilsson, kumite kadetter damer -54 kg

Hernings Cup, 8 sept i Danmark
(Tot 2 medaljer varav 1 silver, 1 brons)

Silver, Julia Berggren, kumite F12 år

Brons, Gabriel Berggren, kumite P11 år

Bushido Karate Open, 12 maj i Helsinborg
(Tot 13 medaljer varav 3 guld, 5 silver, 5 brons)
Guld
seniorer herrlag i kumite. Arvin, Alireza & Peyman
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer juniorer -59 kg
Tora Nilsson, kata F10
Silver
Anna-Johanna Nilsson, kumite F-13 år
Tora Nilsson, kumite F-10 år
Safa Lukovic, kata F-10 år 
Melissa Rehm, kata F-9 år
mixlag i kata, F7-9 år
Brons
Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg
Dennis Petreski, kata P-12 år
Simon Tran, kumite P-12 år
Victor Norberg, kumite P-12 år
Alireza Daniali, kumite herrar seniorer -75 kg

Scottish Open, 21-22 april, Edingburg i Skottland
(Tot 8 medaljer varav 1 guld, 2 silver, 5 brons)
Guld
Anna-Johhana Nilsson, kumite F13 i viktklass
Silver
Isabella Tepp & Tora Nilsson, parkata
Tora Nilsson, kumite F11
Brons
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter open klass (37 deltagare)
Isabella Tepp, F11 kata 
Tora Nilsson, F11kata
Anna-Johanna, kumite open klass
Linus Westlund, P11 kumite

NM, Nordiska Mästerskapet, 14 april Kristianstad
(Tot 1 brons)
Brons
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter +54 kg

Taifu Karate Cup, 7 april Danmark
(Tot 1 guld)
Guld
Julia Berggren, kumite F12

4.e plats, Gabriel Berggren, kumite P11

Svenska Katapokalen, 24 mars Stockholm
(Tot 1 guld)

Guld, Tora Nilsson, kata F11

Swedish Open, 24-25 mars malmö
(Tot 5 medaljer varav 1 guld, 4 brons)
Guld
Tora Nilsson, kumite F11
Brons
Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg
Isabella Tepp, kata F11
Julia Berggren, kumite F12
Dennis Petreski, kata P12

Estonia Open, 4-5 feb, Tallinn Estland
(Tot 4 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 1 brons)
Guld
Anna-Johanna Nilsso, kumite F13
Lagkumite Flickor
Silver
Tora Nilsson, kumite F11
Brons
Tora Nilsson, kata F11

4.e plats, Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg

Ishöj Karate Cup, 28 jan, Ishöj Danmark
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 2 brons)

Guld
Anna-Johanna Nilsson, Kumite -55 kg, 12-13 år (18 deltagare)
Tora Nilsson, Kumite 10 år (16 deltagare)
Silver
Lagkumite 10-11 år (Gabriel, Linus)
Brons
Gabriel Berggren, Kumite 10 år (22 deltagare)
Lagkumite 10-11 år (Tora & Julia P)

5:a, Hannah-Louise Nilsson, kumite kadett +54 (21 deltagare)
5:a, Julia Berggren, kumite -55 12-13 år (18 deltagare)
7:a, Andrea Petrovic, kumite -55, 12-13 år (18 deltagare)

Boden Cup, 11 februari
(Tot 3 guld)
Guld
Tora Nilsson, kumite
Tora Nilsson, Kata
Anna-Johanna Nilsson, kumite

Tävlingsresultat för 2011

Tävlingsresultat för 2011 blev totalt 112 medaljer varav 36 guld, 34 silver, 42 brons.

Estonia Open, 26-27 februari i Tallinn, Estland
(Tot 8 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 5 brons)
Guld
Tjejlag kumite barn, Julia, Tora & Anna-Johanna
Tora Nilsson, kata
Julia Berggren, kumite
Brons
Tjejlag kumite kadetter & juniorer, Maria, Hannah-Louise, Mona
Anna-Johanna Nilsson, kumite
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg
4.e plats
Christian Blom, kata herrar seniorer

Svenska Katapokalen, 19 mars i Stockholm
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 silver)
Guld
Isabella Tepp, kata F-11 år
Silver
Tora Nilsson, kata F-9 år
kata mixlag 2, 10-13 år
Brons
Gabriel Berggren, kata P-9 år
Philip Zedraveski, kata P-10 år
Rim Mourad, damer kumite seniorer -68 kg
Hannah-Louise Nilsson, damer kumite kadetter -54 kg

Scottish Open, 23-24 april i Edinburgh, Scotland
(Tot 4 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 1 brons)
Guld
Tora Nilsson kumite viktklass
Silver
Anna-Johanna Nilsson, kumite viktklass
Brons
Hannah-Louise Nilsson, kumite kadetter viktklass

Bushido Karate Open, 7-8 maj i Helsingborg
(5 guld, 3 silver, 5 brons)
Guld
Mixlag kata, 7-9 år
Tora Nilsson, kata F-9 år
Linus Westlund, kumite P-10 år
Isabella Tepp, kata F-11 år
Silver
Safa Lukovic, kata F-9 år
Philip Zdraveski, kata P-10 år
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg
Brons
Julia Berggren, kata F-11 år
Julia Berggren, kumite F-11 år
Mona Salehi, kumite damer seniorer -61 kg
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg
Mixlag kata 12-13 år

Haninge Open, 22 maj i Stockholm
(Tot 14 medaljer varav 2 guld, 4 silver, 8 brons)
Guld
Tora Nilsson, kata
Julia Berggren, kumite
Silver
Gabriel Berggren, kata
Anna-Johanna Nilsson, kumite
Julia Petrovic, kata
Andrea Petrovic, kumite
Brons
Andrea Petrovic, kata
Tora Nilsson, kumite
Gabriel Berggren, kumite
Felicia Dimitri, kata
Felicia Dimitri, kumite
Linus Westlund, kumite
Lagkata1
Lagkata 2

Finnish Open, 3-4 sept i Tampere, Finland
(Tot 3 medaljer varav 1 silver, 2 brons)
Silver
Rim Mourad, kumite damer seniorer
Brons
Maria Salehi, kumite damer juniorer
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter

Istanbul Open september

Banzai Open Karate Cup, 16-17 september i Berlin
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 2 brons)
Guld
Tora Nilsson, kumite
Anna-Johanna Nilsson, kumite
Silver
Julia Berggren, kumite
Brons
Tora Nilsson, kata
Hannah-Louise Nilsson, kumite
4.e plats
Gabriel Berggren, kumite

Budonord Open Karate Cup, 24 sept i Kristianstad
(Tot 14 medaljer varav 6 guld, 4 silver, 4 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kumite
Rim Mourad, kumite
Mona Salehi, kumite
Peyman Simaie, kumite
Isabella Tepp, kata
Tora Nilsson, kumite
Anna-Johanna Nilsson, kumite
Silver
Maria Salehi, kumite
Felicia Dimitri, kata
Gabriel Berggren, kumite
Lag 1, kata
Brons
Alireza Daniali, kumite
Lag 2, kata
Gabriel Berggren, kata
Tora Nilsson, kata

Heian Cup, 1 oktober i Karlstad
(Tot 10 medaljer varav 3 guld, 2 silver, 5 brons)
Guld
Tora Nilsson
Julia Berggren
Andrea Petrovic
Silver
Isabella Tepp
Julia Petrovic
Brons
Tora Nilsson
Julia Berggren
Isabella Tepp
Gabriel Berggren
Mona Salehi

Stockholm Open, 5-6 november
(Tot 15 medaljer varav 6 guld, 5 silver, 4 brons)
Guld
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter +54 kg
Anna-Johanna Nilsson, kumite F-13 år
Andrea Petrovic, kumite F-12 år
Felicia Dimitri, kata F-12 år
Julia Berggren, kumite F-11 år
Tora Nilsson, kumite F-10 år
Silver
Alireza Daniali, kumite herrar seniorer -75 kg
Damlag kumite seniorer (Mona, Rim)
Felicia Dimitri, kumite F-12 år
Isabella Tepp, kumite F-11 år
Tora Nilsson, kata F-10 år
Brons
kumite seniorer Herrlag
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg
Mona Salehi, kumite damer seniorer -55 kg
Mixlag 12-13 år kata, (Andrea, Felicia, Julia Petrovic)

Karate Kid Cup, 26 november
(Tot 7 medaljer varav 3 guld, 2 silver, 2 brons)
Guld
Anna-Johanna Nilsson, kumite F-13 år
Julia Berggren, kumite F-11 år
Tora Nilsson, kumite F-10 år
Silver
Isabella Tepp, kumite F-11 år
Tora Nilsson, kata F-10 år
Brons
Julia Berggren, kata F-11 år
Isabella Tepp, kata F-11 år

SM, Svenska mästerskapet, 3-4 december
(Tot 7 medaljer varav 2 guld, 3 silver, 2 brons)
Guld
Mixlag kumite, Arvin, Alireza, Emma & Ahlam (vi var en man kort)
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter +54 kg
Silver
Rim Mourad , kumite damer seniorer -68 kg
Herrlag kumite, Arvin & Alireza (en man kort)
Damlag kumite, Emma & Ahlam (en man kort)
Brons
Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg
Alireza Daniali, kumite herrar seniorer -75 kg

Tävlingsresultat för 2010

Tävlingsresultat för 2010 blev totalt 77 medaljer varav 27 guld, 20 silver, 30 brons.

Estonia Open, 27-28 februari i Estland, Tallin
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg
Brons
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg 

Malmö Open, 27 mars i Baltiska hallen i Malmö
(Tot 17 medaljer varav 4 guld, 5 silver, 8 brons)
Guld
Lagkata mix 7-9 år
Gabriel Berggren, kata P8 år
Linus Westlund, kata P9 år
Martin Jörgensen, kata P12 år
Silver
Linus H, kata P8 år
Rebecca Strempel, kata F9 år
Dennis Petreski, kata P10 år
Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg
Rim Mourad, kumite damer elit  +55 kg
Brons
Lagkata mix 7-9 år
Lagkata mix 10-11 år
Omar Ayoub, kata P8 år
Julia Berggren, kata F10 år
Isabella Tepp, kata F10 år
Isabella Tepp, kumite F10 år
Kristian Pendic, kumite P11 år
Christian Blom, kata herrar elit

NM, Nordiska Mästerskapet, 10 april Estland, Tallinn
(1 guld)
Guld
Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg

Yushinkai Open, 17 april Stockholm
(1 guld)
Guld
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg

Bushido Karate Open, 8-9 maj Helsingborg
(Tot 13 medaljer varav 6 guld, 3 silver, 4 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg
Christian Blom, kata herrar seniorer dan klass
Christian Blom, kata herrar seniorer Open klass
Julia Berggren, kumite F-10 år
Lagkata mix 7-9 år
Silver
Rebecca Strempel, kata F-9 år
Dennis Petreski, kata P-10 år
Lagkata mix 7-9 år
Brons
Isabella Tepp, kumite F-10 år
Martin Jörgensen, kata P-12 år
Omar Ayoub, kata P-8 år
Philip Petreski, kumite herrar kadetter + 70 kg

Wado Open RM, 5 juni i Stockholm
(Tot 4 guld)
Guld
Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +68 kg
Rim Mourad, kumite damer seniorer +61 kg
Mona Salehi, kumite damer -59 kg
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter

Finnish Open, 4-5 september i Tampere, Finland
(Tot 2 brons)
Brons
Mona Salehi, kumite damer juniorer +59 kg
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg

Budo Nord Open Karate Cup, 18 september i Kristianstad
(Tot 8 medaljer varav 3 guld, 2 silver, 3 brons)
Guld
Mona Salehi, kumite damer +59 kg
Hannah-Louise Nilsson, kumite damer kadetter -54 kg
Alireza Daniali, kumite herrar seniorer -75 kg
Silver
Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg
Tora Nilsson, kata flickor 9 år
Brons
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg
Armin Soleimanpour, kumite herrar juniorer -76 kg
Isabella Tepp, kata flickor 10 år

SM, Svenska mästerskapet 24-25 september i Kristianstad
(Tot 4 medaljer varav 1 guld, 3 silver)
Guld
Arvin Rezaie, kumite herrar seniorer -84 kg
Silver
Alireza Daniali, kumite herrar seniorer -75 kg
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg
Armin Soleimanpour, kumite herrar juniorer -76 kg

Heian Cup, 9 oktober, Karlstad
(Tot 10 medaljer varav 2 guld, 2 silver, 6 brons)
Guld
Armin Soleimanpour, kumite herrar juniorer -68 kg
Julia Berggren, kumite F-10 år
Silver
Rebecca Strempel, kata F-9 år
Isabella Tepp, kata F-10 år
Isabella Tepp, kumite F-10 år
Brons
Martin Jörgensen, kumite P-12 år
Julia Berggren, kata F-10 år
Linus Westlund, kumite P-10 år
Andrea Petrovic, Kata F-11 år
Andrea Petrovic, kumite F-11 år

Stockholm karate Open, 6-7 november
(Tot 13 medaljer varav 2 guld, 5 silver, 6 brons)
Guld
Julia Berggren, kumite F-10 år
Isabella Tepp, kata F-10 år
Silver
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg
Armin Soleimanpour, kumite herrar juniorer -76 kg
Lagkumite herrar seniorer
Rebecca Strempel, kata F-9 år
Mix lagkata 7-10 år
Brons
Isabella Tepp, kumite F-10 år
Linus Westlund, kumite P-10 år
Lagkata pojkar 7-10 år
Linus Westlund, kata P-10 år
Lagkata flickor 7-10 år
Mix lagkata 7-10 år

Karate Kid Cup, 27 nov i Stockholm
(Tot 2 guld)
Guld
Julia Berggren, kata F-10 år
Julia Berggren, kumite F-10 år

Tävlingsresultat för 2009

Tävlingsresultat för 2008 blev totalt 32 medaljer varav 10 guld, 11 silver, 11 brons.

Estonia Open, 7-8 februari i Tallin
(Tot 1 brons)
Brons
Mona Salehi, Kumite Kadetter damer -53 kg

Öppet Karate DM, 7 februari, Valhalla i Göteborg
(Tot 11 medaljer varav 3 guld, 5 silver, 3 brons)

Guld Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg

Guld Martin Jörgensen, kata pojkar 10 år

Guld Martin Jörgensen, kumite pojkar 10 år

Silver Alireza Daniali, kumite herrar juniorer -76 kg

Silver Patrick Zarei, kumite herrar kadetter +70 kg

Silver Jasmin Samadi, kumite flickor 12 år

Silver Gino Mardini, kata pojkar 11 år

Silver Melissa Fortess, kata damer seniorer

Brons Caroline Svensson, kata damer kadetter

Brons Melissa Fortess, kata damer juniorer

Brons Armin Soleimanpour, kumite herrar kadetter -70 kg

Svenska Regionmästerskapet, 3 maj Torpahallen i Göteborg
(Tot 3 medaljer varav 1 guld, 2 brons)

Guld Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg

Brons Armin Soleimanpour, kumite herrar juniorer -70 kg

Brons Patrick Zarei, kumite herrar juniorer -70 kg

Bushido Open,9-10 maj i Helsingborg
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 brons)

Guld Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg

Brons Christian Blom, Kata Herrar seniorer dan-klass

Göteborgs Karate Cup, 23 maj
(Tot 5 medaljer varav 1 guld, 2 silver, 2 brons)

Guld Arvin Rezaie, Kumite herrar juniorer +76 kg

Silver Christian Blom, Kata Herrar seniorer

Silver Noa Höjdestrand, Kumite Pojkar 11 år

Brons Slobodan Beslic, Kata pojkar 7 år

Brons Jasmin Samadi, Kumite flickor 12 år

Adidas Karate Cup, 12 september i Kristianstad
(Tot 1 guld)

Guld Arvin Rezaie, Kumite herrar juniorer +76 kg

SM, 19-20 september Valhalla i Göteborg
(Tot 2 medaljer varav1 guld, 1 silver)

Guld
Arvin Rezaie, Kumite herrar juniorer +76 kg

Silver
Rim Mourad, kumite damer seniorer -68 kg

Copenhagen Open, 3-4 oktober i Köpenhamn
(Tot 1 brons)

Brons Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg

Istanbul Open, 9-11 oktober i Turkiet

4.e plats Arvin Rezaie, kumite herrar juniorer +76 kg

Heian Cup, 24 oktober i Karlstad
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 2 silver, 1 brons)

Guld Christian Blom, kata herrar seniorer

Guld Julia Berggren, Kumite flickor 10 år

Silver Christian Pendic, kumite pojkar 11 år

Silver Alireza Daniali, kumite herrar juniorer -68 kg

Brons Linus Westlund, kata pojkar 9 år

Stockholm Open, 31 okt & 1 nov, Eriksdalshallen
(Tot 1 silver)
Silver
Arvin Rezaie, kumite herrar +76 kg

Tävlingsresultat för 2008

Tävlingsresultat för 2008 blev totalt 35 medaljer varav 16 guld, 7 silver, 12 brons

Scandinavian Open 2008-01-26, Oslo
(Tot 3 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 1 brons)

Guld Arvin Rezaie, kumite herrar kadetter +70 kg

Silver Flavius Alecu, kata herrar seniorer

Brons Christian Blom, kata herrar juniorer

Gothenborg Karate Open 2008-04-05, Stenungsund
(
Tot 5 medaljer varav 3 guld, 2 brons)

Guld Flavius Alecu, kata herrar Open Guld

Arvin Rezaie, kumite pojkar 15 år

Guld Martin Jörgensen, Kata pojkar 9 år

Brons Gino Mardini, kumite pojkar 10 år

Brons Noa Höjdestrand, kata pojkar 10 år

Svenska Regionmästerskap 2008-04-20, Karlskoga
(Tot 2 guld)

Guld Christian Blom, Kata Herrar Yngre Junior

Guld Hawkar Walid, Kumite Herrar Senior -75kg

Bushido Open 2008-05-10, Helsingborg
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 1 silver, 2 brons)

Guld Arvin Rezaie, Pojkar15 år

Guld Christian Blom, Kata Herrar 16-17ÅR 3-1KYU

Silver Christian Blom, Kata Herrar 16-17 år öppen klass

Brons Martin Jörgensen, Pojkar 10 år

Brons Christian Blom, Kata Herrar 21 år öppen klass

Göteborgs Ungdomscup 2008-05-31, Lundbystrand Sporthall
(Tot 8 medaljer varav 3 guld, 3 silver, 2 brons)

Guld Arvin Rezaie, Kumite Pojkar 15 år

Guld Alireza Daniali, Kumite Herrar Kadetter -65 kg

Guld Christian Blom, Kata Herrar Kadetter

Silver Baktash Razaq, Kata pojkar 7 år

Silver Vanja Beslic, Kata flickor 10 år

Silver Noa Höjdestrand, Kumite Pojkar 10 år

Brons Martin Jörgensen, Kata pojkar 10 år

Brons Albin Bååw, Kumite Pojkar 13 år

Adidas Karate Cup 2008-09-20, Kristianstad
(Tot 4 medaljer varav 2 guld, 2 brons)

Guld Christian Blom, Kata Killar Kadetter

Guld Christian Blom, Kata Killar Juniorer

Brons Alireza Daniali, Kumite Killar Kadetter -65 kg

Brons Arvin Rezaie, Kumite Killar Kadetter +75 kg

SM 29 september, Stockholm
(Tot 3 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 1 brons)

Guld
Arvin Rezaie, Kumite herrar juniorer +75 kg
Silver
Armin Soleimanpour, Herrar kadetter -63 kg
Brons
Christian Blom, Kata Herrar juniorer

Heian Cup 2008-10-05, Karlstad
(Tot 3 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 1 brons)

Guld Martin Jörgensen, Kumite pojkar 10 år

Silver Martin Jörgensen, Kata pojkar 10 år

Brons Gino Mardini, Kumite pojkar 10 år

Stockholm Open 7 november, Eriksdalshallen
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 brons)

Guld Arvin Rezaie, Kumite herrar juniorer +76 kg

Brons Patrick Zarei, Kumite herrar kadetter +70 kg

Tävlingsresultat för 2007

Tävlingsresultat för 2007 blev 37 medaljer varav 9 guld, 13 silver, 15 brons.

Senior SM 17-18 feb Eslöv
(Tot 2 medaljer varav 1 silver, 1 brons)
Silver
Valon Hoti kumite-herrar –65 kg
Brons
Flavius Alecu kata-herrar

Karate Open 31 mars Stenugnsund
(Tot 8 medaljer varav 4 guld, 2 silver, 2 brons)
Guld
Arvin Rezaie kumite P14-15
Janita Rundgren kumite-damer kadetter
Flavius Alecu kata-herrar
Linda Bensaid kumite-damer öppen
Silver
Robert Prodanovic kumite P14-15
Zebulohn Jägetoft kata P11-12
Brons
Christian Blom kata-herrar
Zebulohn Jägetoft kumite P11-12

Nordiska Mästerskapet 21 april Oslo
(Tot 1 brons)
Brons
Flavius Alecu Kata herrar

Bushido Open 12 maj Helsingborg
(Tot 7 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 5 brons)
Guld
Arvin Rezaie kumite-P14
Silver
Amin Bensaid kata-P15
Brons
Sami Mujedinovski kumite-P15
Martin Jörgensen kata-P9
Zebulohn Jägetoft kata-P9
Lenny Rosengren kata-P9
Armin Soleimanpour kata-P13

Göteborgs Ungdomscup 2 juni, Lundbystrand
(Tot 4 medaljer varav 1 guld, 2 silver, 1 brons)
Guld
Arvin Rezaie kumite-P14A
Silver
Zebulohn Jägetoft kata-P12
Patrick Zarei kumite-P13A
Brons
Milena Radulovic kumite-F12

Budo-Nord World Cup 29-30 juni Eslöv
(Tot 2 silver)
Silver
Flavius Alecu kata-herrar
Arvin Rezaie kumite-P15

Centrum Cup 22 sept Kristianstad
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 1 silver)
Guld
Flavius Alecu kata-herrar open
Silver
Arvin Rezaie kumite-P15

Heian Cup 6 okt Karlstad
(Tot 6 medaljer varav 3 silver, 3 brons)
Silver
Christian Blom kata-herrar kadetter
Gabriela Kelka kata-F14
Alireza Daniali kumite-P15L
Brons
Marigona Hoti kata-F11
Martin Jörgensen kata-P9
Zebulohn Jägetoft kata-P12

Kunibakai Open 7 okt Umeå
(Tot 1 guld)
Guld
Flavius Alecu kata-herrar

Kobujutsu Open 25 okt Stockholm
(Tot 1 silver)
Silver
Flavius Alecu kata-herrar

Karate Kid Cup 10 nov Stockholm
(Tot 2 medaljer varav 1 guld, 2 brons)
Guld
Arvin Rezaie kumite-P15
Brons
Sami Mujedinovski kumite-P15
Patrick Zarei kumite-P13

Tävlingsresultat för 2006-2005

Ej tillgänglig

Tävlingsresultat för 2004

Tävlingsresultat för 2004 blev 53 medaljer varav 12 guld, 20 silver, 21 brons.

Karate SM, 3 april, Göteborg Lisebergshallen (Vår klubb var arrangör)
(Tot 1 brons)
Brons

Yasmine Ben-Said, Kumite, Damer +60 kg

Finnish Open Cup 11 sept, Helsingfors
(Tot 1 silver)
Silver
Perham Razaie, Kumite Kadett – 78kg

Centrum Karate Cup, september Kristianstad
(Tävlingens bästa prestationspris för pojkar gick till Arvin Rezaie)

(Tot 11 medaljer varav 2 guld, 6 silver, 3 brons)
Guld
Marigona Hoti, Kata Flickor 8 år
Arvin Rezaie, Kumite Pojkar 12 år
Silver
Arvin Rezaie, Kata Pojkar 12 år
Zebulohn Jägetoft, Kata Pojkar 9 år
Evelina Stjernberg, Kumite Flickor 10 år
Tomislav Prodanovic, Kumite Pojkar 10 år
Maral Djavadpour, Kumite Flickor 13 år
Damir Lizdek, Kumite Killar 18-20 år
Brons
Jasmine Dehgani, Kata Flickor 15 år
Jasmine Dehgani, Kumite Flickor 15 år
Valon Hoti, Kumite Herrar 9-4 Kyu

Karate-DM Göteborg 23 oktober, Lisebergshallen
(Tot 26 medaljer varav 7 guld, 7 silver, 12 brons)
Guld
Valon Hoti, Kumite Herrar juniorer -70 kg
Perham Rezaie-H, Kumite Herrar juniorer -80 & +80 kg
Marigona Hoti, Kata flickor 8 år
Mona Salehi, Kata flickor 11 år
Amin BenSaid, Kata pojkar 12 år
Amin BenSaid, Kumite pojkar 12 år, Guld
Evelina Stjernberg, Kumite flickor 10 år, Guld
Silver
Arvin Rezaie-H, Kata pojkar 12 år
Arvin Rezaie-H, Kumite pojkar 12 år, Silver
Sarah Demirel, Kata flickor 11 år
Jasmine Dehgani, Kata flickor 15 år
Jasmine Dehgani, Kumite flickor 15 år, Silver
Zebulan Jägetoft, Kata pojkar 9 år
Andreas Aslan, Kata pojkar 13 år
Brons
Evelina Stjernberg, Kata flickor 9 &10 år
Rebecca Collin, Kata flickor 9 &10 år
Gabriella Kelka, Kata flickor 11 år
Ines Svanergren, Kata flickor 11 år
Melissa Fortes, Kata flickor 13 år
Leutrim Meholli, Kata pojkar 8 år
Daniel Prangasevic, Kata pojkar 9 år
Tomisalv Prodanovic, Kata pojkar 10 år
Robert Pradanovic, Kata pojkar 12 år
Daniel Aydin, Kata pojkar 14 & 15 år
Sarah Demirel, Kumite flickor 11 år
Philip Aydin, Kumite pojkar 12 år

Gothenburg Kata Open 6 november
(Tot 10 medaljer varav 2 guld, 4 silver, 4 brons)
Guld
Leutim Mehlolli, Pojkar 8 år
Amin Ben Said, Pojkar 12 år
Silver
Marigona Hoti, Flickor 8-10 år
Zebulan Jägetoft, Pojkar 9 år, Silver
Arvin Rezaie-H, Pojkar 12 år, Silver
Christian Blom, Pojkar 13 – 15 år, Silver
Brons
Evelina Stjernberg, Flickor 11 år
Ines Svanergren, Flickor 11 år, Brons
Melissa Fortress, Flickor 13 år, Brons
Andreas Aslani, Pojkar 13 – 15 år, Brons

Junior SM, 27 nov Göteborg
(Tot 4 medaljer varav 1 guld, 2 silver, 1 brons)
Guld
Perham rezaie-H, Herrar juniorer kumite -80 kg
Silver
Linda Bensaid, Damer juniorer kumite +60 kg
Lag Kanzen Kai, Herrar junior lagkumite
Brons
Valon Hoti, Yngre juniorer kumite -65 kg

Tävlingsresultat för 2003

Vi har ännu inte uppdaterat alla resultat för 2003. Följande resultat finns tillgängligt. Tot 4 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 2 brons.

JSM KARATE 2003, Ystad
(Tot 4 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 2 brons)
Guld
Perham Rezaie-H, Kumite Herr Yngre Junior -75
Silver
Hajrije Hoti, Kumite Dam Junior -53
Brons
Yasmin Ben-Said, Kumite Dam Junior +60
Lag Damer Kanzen kai Göteborg, Kumite Damlag Junior

Tävlingsresultat för 2002

Tävlingsresultat för 2002 blev 67 medaljer varav 25 guld, 14 silver, 28 brons

Kodomo Cup, 14 April, Göteborg
(Tot 14 medaljer varav 2 guld, 2 silver, 10 brons)
Guld
Gabriella Kelka, kata F7-9 år
Jakuta Dzanko, kata F15 år
Silver
Jasmin Dehgani, kata F13 år
Silviu Nitescu-J, kumite P11-B år
Brons
Patric Zarie, kata P8 år
Ali Reza Daniali, kata P9 år
Arvin Rezaie, kata P9 år
Amin Ben Said, kata P10 år
Volon Hoti, kata P14 år, Brons
Jasmin Dehgani, kumite F13 år
Ali Reza Daniali, kumite P10B år
Muhamed El-Hadj, kumite P12A år
Mohamed Sherif, kumite P13A år
Isak Landaboure, kumite P15A år

Svenska Kata Pokalen, 21 April, Stockholm
(Tot 2 medaljer varav 1 silver, 1 brons)
Silver
Jakuta Dzanko, F15 år, Silver
Brons
Yasmin Ben-Said, damer klass H

Karate-SM, 6 April
(Tot 1 brons)
Brons
Elham Sagafi, kumite damer -53 kg

Bushido Open, 11 maj, Ängelholm
(Tot 11 medaljer varav 7 guld, 1 silver, 3 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kata P8-9 år
Jakuta Dzanko, kata F15 år
Yasmin Ben-Said, kata damer kyu 3-1
Amin Ben-Said, kumite P10-11 år
Parham Rezaie, kumite P15 år
Hajrije Hoti, kumite damer kyu 9-7
Linda, Yasmin och Elham, kumite damer lag
Silver
Yasmin Ben-Said, kumite Open klass
Brons
Elham Sagafi, kumite damer kyu 3-1
Yasmin Ben-Said, kumite damer kyu 3-1
Lagkumite herrar (Damir, Liam och Danijel)

Angereds Karate Cup
(Tot 16 medaljer varav 4 guld, 4 silver, 8 brons)
Guld
Jakuta Dzanko, kata F13-15 år
Martin Sundgren, kata  herrar lägre bält
Jens Tholin, kumite herrar lägre bälte
Amin Ben-Said, kumite P10 år
Silver
Arvin Rezaie, kata  P10 år
Amir Sadikovic, kumite P10 år
Jasmin Dehgani, kumite F13-15 år
Steve Mugarwa, kumite herrar lägre bälte
Brons
Amin Ben-Said, kata P12 år
Yasmin Ben-Said, kata  damer högre bälte
Maria Vukoja, kumite F13-15 år
Sara Alizadeh, kumite F13-15 år
Karolina Tolic, kumite F10-12 år
Damir Lizdek, kumite herrar högre bälte
Linda Ben-Said, kumite damer högre bälte
Mathias Bylund, kumite herrar lägre bälte

Heian Cup, 5 Oktober, Karlstad 
(Tot 6 medaljer varav 3 guld, 2 silver, 1 brons)
Guld
Jakuta Dzanko, kata F15 år
Perham Rezaie, kumite P15 år
Jakuta Dzanko, kumite F15 år
Silver
Gabriella Kelka, kata F9 år
Linda Ben-Said, kumite damer 16-17 år
Brons
Arvin Rezaie, kumite P10 år

Centrum Cup, 12 Oktober Kristianstad
(Tot 12 medaljer varav 7 guld, 2 silver, 3 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kata P10 år
Liam Wandi, kata herrar
Jakuta Dzanko, kata F15 år
Yasmine Ben-Said, kumite damer 3-1 kyu
Hajrije Hoti, kumite damer 9-7 kyu
Jens Tholin, kumite herrar 9-7 kyu
Jakuta Dzanko, kumite F15 år
Silver
Valon Hoti, kata P15 år
Yasmine Ben-Said, kumite damer öppen klass
Brons
Linda Ben-Said, kumite damer 6-4 kyu
Arvin Rezaie, kumite P10 år
Amin Ben-Said, kumite P10 år

Junior SM, 9 November, Kristianstad 
(Tot 5 medaljer varav 2 guld, 2 silver, 1 brons)
Guld
Perham Rezaie, kumite herrar -70 kg
Elham Sagafi, kumite hamer -53 kg
Silver
Yasmine Ben-Said, kumite damer +60 kg
Hajrije Hoti, kumite damer -53 kg
Brons
Lagkumite damer (Elham, Yasmine och Linda)

Tävlingsresultat för 2001

Tävlingsresultat för 2001 blev 36 medaljer varav 14 guld, 11 silver, 11 brons.

Samuraj Cup, 31 mars, Göteborg
(Tot 9 medaljer varav 3 guld, 3 silver, 3 brons)
Guld
Jakuta Dzanko, kata F13-15 år
Linda Ben-Said, kumite damer 14-15 år
Yasmin Ben-Said, kumite damer högre bälte
Silver
Elham Sagafi, kumite damer högre bälte
Liam Wandi, kumite herrar lägre bälte
Joel Lindgren, kumite P10 år
Brons
Damir Lizdek, kumite herrar högre bälter
Hajrije Hoti, kumite damer 14-15 år
Valo Hoti, kumite P13 år

Kodomo Cup, 28 april, Göteborg
(Tot 8 medaljer varav 3 guld, 2 silver, 3 brons)
Guld
Jakuta Dzanko, kata F14-15 år, Guld
Arvin Rezaie, kata P8 år, Guld
Andreas Hansen, kumite P10 år, Guld
Silver
Admir Ramadanovic, kata P9 år
Linda Ben-Said, kumite damer 15 år
Brons
Hajrije Hoti, kumite damer 15 år
Silviu Järvelä, kumite P10 år
Jakuta Dzanko, kumite damer 14 år

Distriktsmästerskap DM & distriktstävling, 3 november Göteborg 
(Tot 16 medaljer varav 7 guld, 4 silver, 5 brons)
Guld
Jakuta Dzanko, kata F14-15 år
Perham Rezaie, kata P14-15 år
Yasmin Ben-Said, kata damer
Damir Lizdek, kumite herrar -70 kg
Ali Hassan Omar, kumite herrar Y-Juniorer -70 kg
Yasmin Ben-Said, kumite damer Juniorer -60 kg
Jakuta Dzanko, kumite F14-15 år
Silver
Elham Sagafi, kata damer
Jasmin Dehgani, kumite F12-13 år
Elham Sagafi, kumite damer Juniorer -60 kg
Daniel Rocha, kumite herrar -80 kg
Brons
Arvin Rezaie, kata P12-13 år
Danijel Afolter, kata herrar
Linda Ben-Said, kata damer
Danijel Afolter, kumite herrar Y-Juniorer -70 kg
Liam Wandi, kumite herrar -80 kg

Karate-SM Junior, 17 november, Karlstad
(Tot 3 medaljer varav 1 guld, 2 silver)
Guld
Danijel Afolter, kumite herrar Y-Junior +75 kg
Silver
Elham Sagafi, kumite damer -53 kg
Lagkumite damer (Yasmin, Linda och Elham)

Tävlingsresultat för 2000

Tävlingsresultat för år 2000 blev 19 medaljer varav 5 guld, 8 silver, 6 brons.

Kodomo Cup, 15 april, Göteborg
(Tot 9 medaljer varav 2 guld, 4 silver, 3 brons)
Guld
Arvin Rezaie, kata P7 år
Valon Hoti, kata P12 år
Silver
Yakuta Dzanko, kata F13 år
Behroz Ohady, kata P15 år
Yakuta Dzanko, kumite F13 år
Hajrije Hoti, kumite F14 år
Brons
Tim Kvalem, kumite P11 år
Perham Rezaie, kumite P13 år
Linda Ben-Said, kumite F14 år

Angereds Cup, 29 April, Göteborg
(Tot 4 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 2 brons)
Guld
Peiman Ahmadian, kumite herrar högre bälte
Silver
Behroz Ohady, kata P13-15 år högre bälte
Brons
Yakuta Dzanko, kata F13-15 år högre bälte
Yasmin Ben-Said, kumite damer högre bälte

Samuraj Cup, 14 Oktober, Göteborg
(Tot 6 medaljer varav 2 guld, 3 silver, 1 brons)
Guld
Hajrije Hoti, kumite F13-15 år, Guld
Perham Rezaie, kumite P14-15 år, Guld
Silver
Yasmin Ben-Said, kumite damer
Valon Hoti, kumite P12-13 år
Linda Ben-Said, kumite F13-15 år
Brons
Jakuta Dzanko, kata F13-15 år, Brons

Tävlingsresultat för 1999

Tävlingsresultat för 1999 blev totalt 17 medaljer varav 2 guld, 6 silver, 9 brons.

DM & DT, 30 oktober
(Tot 12 medaljer varav 1 guld, 5 silver, 6 brons)
Guld
Damir Lizdek, kumite P 16-17 år
Silver
Linda Ben-Said, kumite F 14-15 år
Ann-Caroline Macedo, kumite Damer
Siamak Rezaie-P, kumite Herrar -65 kg
Teresa Albert, kumite F 16-17 år
Aiman Ben-Said, kumite F 12-13 år
Brons
Behroz Ohady, kata äldre pojkar
Jakuta Dzanko, kumite F 12-13 år, Brons
Perham Rezaie-H, kumite F 12-13 år, Brons
Anna Hjärne, kumite Damer, Brons
Yasmin Ben-Said, kumite F 14-15 år, Brons
Peiman Ahmadian, kumite P 16-17 år, Brons

Kodomo Cup (27 mars)
(Tot 5 medaljer varav 1 guld, 1 silver, 3 brons)
Guld
Behroz Ohady, kumite P14
Silver
Linda Ben-Said, kumite F13, Silver
Brons
Behroz Ohady, P14, Brons
Robin Albert, kumite P10, Brons
Yasmin Ben-Said, kumite F15, Brons

Tävlingsresultat för 1998

Tävlingsresultat för 1998 blev 7 medaljer varav 1 guld, 3 silver, 3 brons.

Junior SM
(Tot 1 silver)
Silver
Siamak Rezaie-P kumite herrar-55 kg 

DM 17 Oktober
(Tot 2 brons)
Brons
Peiman Ahmadian kumite herrar –65 kg 
Peiman Ahmadian kumite herrar öppen klass

Kodomo Cup, 28 mars, Göteborg
(Tot 4 medaljer varav 1 guld, 2 silver, 1 brons)
Guld
Peiman Ahmadian kumite P15
Silver
Peiman Ahmadian kata P15
Elham Saghafi kumite F14
Brons
Yasmin Ben-Said kata F14

 

Tävlingsresultat för 1997

Tävlingsresultat för 1997 blev 5 medaljer varav 1 guld, 2 silver, 2 brons.

Junior SM, 20 September
(Tot 1 silver)
Silver
Siamak Rezaie-P kumite herrar -60 kg

Svenska Kata Pokalen, Stockholm
(Tot 1 silver)
Silver
Siamak Rezaie-P kata pojkar grupp-8

Kodomo Cup, 15 februari, Göteborg
(Tot 3 medaljer varav 1 guld, 2 brons)
Guld
Peiman Ahmadian kumite P15
Brons
Siamak Rezaie-P kumite P1981-82
Perham Rezaie-H kumite P1986

Tävlingsresultat för 1996

Tävlingsresultat för 1993 blev totalt 3 brons.

Resultat 1996

Karate-DM
(Tot 1 brons)
Brons
Iman Gholaghchi kumite Herrar -65 kg

Kodomo Cup, 17 februari, Göteborg
(Tot 2 brons)
Brons
Perham Rezaie-H kumite pojkar 1986 
Siamak Rezaie-P kumite pojkar 1981-82